Nebyl vybrán žádný obrázek

Cistus bylinný čaj 50g

Cistus chutná výrazně bylinkově, je aromatický, mírně nahořklý. Výborně chutná s citrónem a medem. Nálev má světle žlutou barvu.
Základní cena s DPH45,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 45,00 Kč
Prodejní cena bez DPH39,13 Kč
Sleva
Hodnota DPH5,87 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Cist, latinsky Cistus nebo také skalní růže je stálezelený keř s jednoduchými listy a nápadnými pravidelnými květy, které mají doslova jepičí život. Sotva se ráno rozvijí, už s příchodem večera vadnou a opadávají, ale rostliny si tento nedostatek kompenzují bohatým nasazením na květ. I přes tento „hendikep“ si Cistus našel cestu do našich zahrad a domovů právě díky svým květům. Kromě něžné krásy vydávají květy i silně aromatickou vůni.

Cistus Incanus (skalní růže) roste ve formě keře divoké růže převážně na suchých svazích řeckých hor, v půdě bohaté na magnesium. Cistus Incanus dorůstá do výšky až jednoho metru a pyšní se nádhernými růžovými až fialovými květy, dokáže přežít v extrémních podnebních podmínkách.
 
Cistus je bohatý především na polyfenoly, kterých má tato rostlina nevídané množství.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Antioxidant.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Příprava: 1 - 2 čajové lžičky čaje zalijte vroucí vodou (cca 1,5 – 2 dcl) a přikryjte a nechte louhovat asi 10 minut, poté přeceďte. Určená denní dávka: 3 g bylin/den (2 šálky/den)
Cistus chutná výrazně bylinkově, je aromatický, mírně nahořklý. Výborně chutná s citrónem a medem. Nálev má světle žlutou barvu.

Složení: sušená bylina Cistus incanus L. Pandalis

Obsah: 50 g

Země původu: Turecko