Nebyl vybrán žádný obrázek

Bujarník yohimbe - drcená kůra 30g

Nařízení o zdravotních tvrzeních a léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této rostlině.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 324,00 Kč
Prodejní cena bez DPH281,74 Kč
Sleva
Hodnota DPH42,26 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Zajímavá je kůra stromu. V ní jsou obsaženy aktivní látky a kvůli jejímu sběru se musí porazit celý strom. Tento postup je praktikován už dlouhá léta. Jestliže budeme bádat ještě hlouběji do historie, dozvíme se, že během svatebních obřadů byli snoubenci nuceni vypít odvar z kůry. To bylo znamení, že jejich svazek je platný. Kůra byla hojně využívána i při různých magických obřadech, kterými je Afrika pověstná. Během několika let se Bujarník dostal i do léčitelství. V Evropě jsme se s ním poznali v 19. století zásluhou německých misionářů.

Yohimbe sice nemá žádnou přezdívku, ale za to se může pyšnit hned dvěma latinskými názvy. Zda k tomu došlo nevědomostí nebo předháněním botaniků, už dnes nezjistíme, a tak si je oba představíme. První je Corynathe yohimbe a druhým je Pausinystalia yohimbe. V České republice mu byl přidělen název Bujarník yohimbe.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Bujarník yohimbe je tropický a vysoký strom. Jeho výška se pohybuje okolo 20 metrů. Co nás ale kromě výšky ještě upoutá? Jeho tmavě zelené a tuhé listy, jejichž délka se pohybuje mezi 8 až 13 cm. Na větvích kromě listů rostou ještě drobné a nenápadné květy. Z nich se později stanou malé plůdky. Strom, jehož původní domovina se odhaduje na Jihoafrickou republiku se působením člověka rozšířila i do dalších afrických států. Dnes se pěstuje i v Kamerunu, Nigérii a Gabonu.

Yohimbin - ten, který všechno způsobuje

Kdybychom měli označit jednu látku, která je odpovědná za účinky byl by to alkaloid zvaný yohimbin. Jestliže Vám tato látka nic neříká, věřte, že byste na ní narazili i ve slavných preparátech podporující sexualitu. Dalšími účinnými alkaloidy jsou yohimbilen a ajmalin.

Zevní použití.